Share on FacebookShare on LinkedInEmail this to someone

Mød bestyrelsen

Patientforeningen Lungekræft
Sekretariat
Møllehaven 8
4040 Jyllinge


Lisbeth Søbæk HansenFormand
Lisbeth Søbæk Hansen
Søndervænget 15, Snoldelev
4621 Gadstrup

Pårørende
Tlf.: 4016 2335
Mail: info@lungekraeft.com


Jytte LawsenNæstformand/Sekretær
Jytte Lawsen
Bellmansgade 13, 4. th.
2100 København Ø

Patient
Tlf.: 2966 2139
Mail: jytte@lungekraeft.com


Natascha Søbæk HansenKasserer
Natascha Søbæk Hansen
Løngangen 127
4100 Ringsted

Pårørende
Tlf.: 2925 4784
Mail: natascha@lungekraeft.com


Bestyrelsesmedlem
Birgit Rørvold
M.Bechs Alle 62
2650 Hvidovre

Patient
Tlf.: 28681061
Mail: birgit@lungekraeft.com


Bestyrelsesmedlem
Steen Blikdorf
Vojensvej 12C, st.tv.
2610 Rødovre

Patient
Tlf.: 2674 8940
Mail: steen@lungekraeft.com


Dorte SchuttBestyrelsesmedlem
Dorte Schütt
Søtofteparken 11
3660 Stenløse

Patient
Tlf.: 4093 2322
Mail: dorte@lungekraeft.com


Bestyrelsesmedlem
Thea Rørvold
Gl. Køge Landevej 392 st.tv.
2650  Hvidovre

Pårørende
Tlf.: 2757 9217
Mail: thea@lungekraeft.com


Suppleant
Helge Raahauge
Fiolstræde 17
5960  Marstal

Tlf.: 2342 8829
Mail: helge@lungekraeft.com


Suppleant
Finn Larsen
Fuglebakken 5A, st.th
4760 Vordingborg

Pårørende
Tlf.: 2369 7622
Mail: finn@lungekraeft.com


Se foreningens handlingsplan 2017

Læs forretningsgangene for bestyrelsen
Læs årsregnskabet for Patientforeningen Lungekræft